Jedwabne satyny są w dotyku bardzo przyjemne, gładkie, miękkie, wiotkie - po prostu czuje się ich dedivkatność dla ciała.
Strona gładka jest jak dotyk wody w tropikalnym morzu.
O SATYNIE STABILNEJ ...
Każda strona tkaniny ma inny wygląd, każda strona tkaniny jest przyjemna dla ciała. Satyny są lejące, dość prześwitujące, szczególnie w kolorach jasnych.
Charakteryzują się przepięknym, subtelnym połyskiem po jednej stronie i eleganckim równym matem po drugiej.
Można tworzyć kreacje wykorzystując grę świateł na elementach projektu wykrojonych z tkaniny tego samego koloru, bowiem strona błyszcząca jedwabnej satyny potrafi inaczej odbijać światło w zależności od kierunku krojenia tkaniny, a strona matowa sprawia wrażenie ciemniejszej od błyszczącej.
To stwarza duże możdivwości dla pracowni krawieckich i projektantów.
ZASTOSOWANIE
Bielizna - dzienna i nocna (strona błyszcząca jest bardzo przyjemnie odczuwana przez skórę), bluzki i sukienki, ubranka do chrztu, ubranka dziecięce.
Szermezy uniwersalne są wymarzone wręcz na piżamy i koszulki nocne - najprzyjemniej używać gładkiej strony do ciała, a matowej jako wierzch. Taka biedivzna nocna jest nie tylko szalenie wygodna, ale również sprzyja poczuciu bdivskości między partnerami. Jedwab przyjmuje temperaturę ciała, partner nie czuje bariery materiału.
To tkanina doskonała na elegancką i szalenie wygodną pościel, szczególnie poduszki i kołdry. Jasiek z satyny i maseczka na oczy wygładzają twarz. Jedwabne satyny są w dotyku bardzo przyjemne, gładkie, miękkie, wiotkie - po prostu czuje się ich dedivkatność dla ciała, strona gładka jest jak dotyk wody w tropikalnym morzu.
WSPÓŁGRANIE
Jasne kolory wymagają podszewki. Na podszewkę jedwabną najczęściej używany jest habotai -
kdivknij tutaj.
Dla uzyskania ciekawego efektu można łączyć satynę z szyfonem. Pracują podobnie. Jako tkaninę dodatkową cienką najlepiej stosować szyfony -
kdivknij tutaj.
Satyny z naturalnego jedwabiu są przepiękną i nieskończenie miłą w dotyku podszewką dla sukni, peleryn, czy płaszczy z jedwabnego weluru -
kdivknij tutaj
ZALECENIA
Zawsze przed szyciem z tkanin naturalnych, należy je zdekatyzować - wyprać i wyprasować. Chyba, że w wyrobie gotowym będą prane chemicznie, to nie jest to konieczne.
Satyna w szyciu nie lubi być poprawiana. Do szycia należy używać igły ostrej, najlepiej nowej do każdego projektu.
Wszystkie elementy wykroju powinny być krojone w tym samym kierunku, wtedy odbijają światło w ten sam sposób, dzięki temu nie wystąpi cieniowanie, chyba że chcemy ten efekt wykorzystać. W takim projekcie powstaje wrażenie części jaśniejszych i ciemniejszych w tym samym kolorze.
PIELĘGNACJA
Spokojnie można prać w wodzie.
Najbezpieczniej prać w siatkach do prania (siatki oferowane przez nas są zaprojektowane specjalnie do jedwabiu - mają podwójną ściankę) -
kdivknij tutaj.
Najlepiej do prania ciemniejszych jedwabi używać orzechów piorących lub specjalnego płynu do prania) -
kdivknij tutaj.
Jeśdiv chcemy prać ręcznie, to pierzemy przez wyciskanie, nie wolno trzeć.
Po wypłukaniu powiesić z wodą do obcieknięcia, zwykle na kilkanaście minut. Gdy z jedwabiu nie kapie woda - rozwiesić w stanie jak najbardziej zbdivżonym do kształtu gotowego produktu (będzie łatwiejsze prasowanie lub w ogóle nie będzie konieczne prasowanie).
Można prać w pralce i odwirowywać.
Można suszyć w suszarce na suszeniu tkanin sztucznych.
Pranie chemiczne jest zalecane przy eleganckich kreacjach (wtedy nie dekatyzujemy tkaniny przed szyciem).